Na rynku optycznym istniejemy już od ponad 10 lat. Nasz zespół to wykształceni i doświadczeni optycy, refrakcjoniści i lekarze specjaliści, którzy stale się kształcą by świadczyć niezmiennie jak najwyższy poziom usług. WZROKER to profesjonalna firma z ogromnym doświadczeniem, której zaufało już dziesiątki tysięcy osób.

O firmie
Godziny otwarcia

WZROKER to przede wszystkim rzetelna i miła obsługa, najwyższa jakość wykonywanych usług, a co najważniejsze przystępne ceny. W naszym salonie dbamy o komfort i satysfakcję każdego naszego klienta, a jego zdrowie i wygoda stanowi dla nas priorytet w działaniu.

Salon optyczny - Olsztyn
Gabinet okulistyczny
lek. Agata Kozłowska
specjalista chorób oczu
diagnostyka i leczenie chorób oczu

Godziny otwarcia:

Wtorek - od godz. 15
lub konsultacje indywidualne

Uwaga: Refundacja kosztów wizyty u naszego okulisty przy zakupie okularów w naszym gabinecie.Optometrysta
mgr Jacek Dąbrowski
specjalista diagnostyki i korekcji wad układu wzrokowego

Godziny otwarcia:

Poniedziałek, Środa: 10:00 - 18:00
Wtorek, Czwartek, Piątek: 9:00 - 17:00
Sobota: 10:00 - 13:00


Nasze usługi

- aplikacja soczewek kontaktowych
- okulary progresywne
- bezdotykowy pomiar ciśnienia
- terapia wzrokowa
- diagnostyka chorób oczu

Optyk - Olsztyn

Szeroka oferta opraw okularowych znanych projektantów mody dostępna w naszym salonie gwarantuje, że każdy znajdzie dla siebie odpowiedni model dopasowany do własnego stylu i wszelkich oczekiwań. Ponadto nasz personel pomoże w dokonaniu wyboru i odpowie na wszystkie pytania.

Aby zapewnić naszym klientom jak najwyższy poziom usług, w naszym salonie stosujemy najnowocześniejsze technologicznie urządzenia. Takie rozwiązania dostarcza nam firma ESSILOR umożliwiając wyprodukowanie soczewek dopasowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika

Essilor - urządzenia optyczne
Okulista, gabinet okulistyczny - Olsztyn

W naszym salonie znajduje się przytulny, kompleksowo wyposażony gabinet okulistyczny. Urządzenia najwyższej generacji pozwalają nam zadbać o zdrowie naszych pacjentów, a miła i fachowa obsługa o ich komfort psychiczny.
Nasz nowy nabytek - AKR Medica 500

Z przyjemnością przedstawiam Państwu nasz nowy nabytek, ktorego zadaniem jest pomoc w naszej codziennej pracy.
Dzięki niemu mamy możliwość precyzyjnie określić refrakcje,ciśnienie a nawet grubość rogówki pacjenta. Wszystko to trwa dosłownie kilka chwil, a wyniki są bardzo dokładne.
Nie od dziś wiadomo, że maszyny nie zastąpią dobrego specjalisty, ale mogą one usprawnić jego pracę. My mamy to szczęście, że mamy doskonałych specjalistów oraz nowoczesny sprzęt - zapraszamy na badanie !!
Optometria

(gr. optos = widziany, metreo = mierzenie)

Optometria to dziedzina wiedzy stosowanej, której głównym przedmiotem zainteresowania jest proces widzenia, a szczególnie wszystko to, co służy ochronie, usprawnieniu, zachowaniu i rozwojowi tego procesu.


Optometrysta

Zgodnie z międzynarodową definicja przyjętą w 1993r. przez Międzynarodowe Porozumienie Optometryczne i Optyczne:
optometrysta to autonomiczny, nauczany i regulowany zawód należący do systemu ochrony zdrowia, a osoba wykonująca ten zawód praktykuje w zakresie badania refrakcji i zaopatrzenie w pomoce wzrokowe, a także diagnozowanie i właściwe postępowanie w przypadku choroby oczu oraz rehabilitacji układu wzrokowego.

Ta definicja jest ogólną dla optometrii na świecie, a szczegółowy zakres czynności określany jest w poszczególnych krajach w zależności od sytuacji prawnej, np. czynności rehabilitacyjne wg polskiej klasyfikacji mogą być realizowane przez optometrystów na zlecenie lekarza.

W Polsce zakres czynności jest zdefiniowany w ” Klasyfikacji Zawodów i Specjalności wydanej na podstawie rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 10 grudnia 2002 r. (Dz. U. Nr 222 z 20 grudnia 2002 r., poz.1868). Obowiązuje ona od 01.01.2003 r.

Zgodnie z klasyfikacją grupę 2 stanowią specjaliści. Wymaga się od nich wykształcenia wyższego.


Opis zawodu optometrysty

Opis zawodu optometrysty zawarty w wykazie stanowi, iż optometrysta:

  • wykonuje pomiary pa rametrów układu wzrokowego;
  • odkrywa odstępstwa od norm fizjologicznych w celu dobrania, przepisania i wykonania korekcji za pomocą okularów, soczewek kontaktowych i innych pomocy wzrokowych;
  • prowadzi lub nadzoruje rehabilitacje układu wzrokowego;
  • w przypadku spostrzeżenia zmian sugerujących odstępstwa od norm fizjologicznych, optometrysta ma obowiązek skierowania pacjenta do lekarza specjalisty.

Jego zadania obejmują:

  • wykonanie pomiarów parametrów układu wzrokowego za pomocą refraktometrów, oftalmometrów, oftalmoskopów, tonometrów, biomikroskopów, topografów, polomierzy, foropterów, tablic tekstowych i innych przyrządów przeznaczonych do badania, wykrywania i diagnozowania wad układu wzrokowego oraz za pomocą urządzeń i środków pomocniczych, niezbędnych do prawidłowego wykonywania pomiarów i oceny ich wyników;
  • dobieranie i przepisywanie soczewek okularowych i kontaktowych, korygujących wady układu wzrokowego (nadwzroczność, krótkowzroczność, niezborność, heteroforię, heterotropię, ambliopię, anizeikonię i inne);
  • przeprowadzenie i nadzorowanie, na zlecenie lekarza, treningu i rehabilitacji układu wzrokowego w aspekcie przywrócenia fizjologicznej sprawności widzenia obuocznego;
  • aplikowanie soczewek kontaktowych, projektowanie i wykonywanie wszelkiego typu okularów i pomocy wzrokowych w zależności od wad układu wzrokowego pacjenta;
  • projektowanie i dobieranie opraw okularowych i innych pomocy wzrokowych zależności od warunków anatomicznych pacjenta.
Kontakt

WZROKER
gabinet optyczno-okulistyczny

ul. Żołnierska 41B
10-561 Olsztyn

tel./fax 89 533 29 32
e-mail: wzroker@interia.pl