Jeżeli jesteś w wieku około 45 lat, masz problemy z widzeniem, a czytanie z bliskiej odległości sprawia Ci trudność, prawdopodobnie doświadczasz prezbiopii (starczowzroczności).

Prezbiopia jest naturalnym procesem ewolucji wzroku, polegającym na zmniejszeniu lub utracie zdolności akomodacji oka. Zjawisko to można porównać do działania obiektywu aparatu fotograficznego z funkcją auto-focus, który nie nastawia prawidłowej ostrości obrazu.

Każda osoba po 45 roku życia stanie się prezbiopem, niezależnie od tego czy teraz potrzebuje korekcji wzroku czy nie. Jednak jeżeli

  • musisz odsuwać gazetę, żeby móc ją przeczytać
  • masz trudności w czytaniu tekstów napisanych małymi literami
  • Twoje widzenie z bliska jest zamglone
  • zbliżasz się do światła, żeby czytać, gotować lub majsterkować
prawdopodobnie stajesz się lub jesteś prezbiopem.


Sposoby korekcji prezbiopii:
Soczewki do bliży / do czytania: Soczewki dwuogniskowe: Soczewki progresywne Varilux®

Są one podstawowym rozwiązaniem. Korygują tylko widzenie bliży do 40 cm. W soczewkach do czytania widzenie dali jest zamglone. Żeby widzieć wyraźnie musisz zdjąć okulary, potrzeć ponad nimi lub wymienić je na drugą parę okularów do dali.

Są lepszym, ale także niedoskonałym rozwiązaniem. Soczewka jest podzielona na dwie części, z których jedna jest przeznaczona do patrzenia w dal, a druga do widzenia z bliska. Widzenie bliży i dali jest wyraźne, ale widzenie obszaru pośredniego jest zamglone. Poza tym okulary z soczewkami dwuogniskowymi mają nieestetyczny wygląd.

Najbardziej zaawansowane, estetyczne i wygodne rozwiązanie dla prezbiopów. Soczewki Varilux® zapewniają wyraźne i ostre widzenie na każdą odległość. Dzięki nim, nosisz tylko jedną parę okularów bez konieczności ciągłej zmiany. Bez względu na to czy jesteś krótkowidzem, dalekowidzem, masz astygmatyzm - soczewki progresywne Varilux® skorygują Twój wzrok, jednocześnie przywracając naturalne widzenie.

Varilux® - rozwiązanie firmy Essilor dla prezbiopów

Pierwsza soczewka progresywna została wprowadzona na rynek przez firmę Essilor już w 1959 roku. Od tego czasu soczewka ta jest stale udoskonalana, aby oferować najlepszą jakość widzenia.

Adaptacja do soczewek Varilux® jest bardzo łatwa. Jeśli jednak nie będziesz odczuwać komfortu widzenia, pomożemy Ci i jeśli to będzie konieczne, wymienimy Twoje soczewki na inne. Jest to unikalna Gwarancja Łatwej Adaptacji Varilux®, która zapewnia Ci 100% satysfakcję z Twoich soczewek!


Gama soczewek Varilux®
Varilux S f-360°
Varilux S Design
Varilux Physio f-360°
Varilux Physio
Varilux Comfort
Varilux Liberty
Varilux Activity

Opis pochodzi ze strony www.essilor.pl

Kontakt

WZROKER
gabinet optyczno-okulistyczny

ul. Żołnierska 41B
10-561 Olsztyn

tel./fax 89 533 29 32
e-mail: wzroker@interia.pl